Google+ ARTIMED NZOZ Sp.Z o.o. Przychodnia Internistyczno Specjalistyczna Medycyna Pracy w Kielcach

Rejestracja ogólna:

telefon 41 367 17 00

 pn. - pt. 7:00 - 19:30

 

Lekarz rodzinny:

telefon 41 367 17 00

 pn. - pt. 7:30 - 18:00

 

Usługi prywatne:

telefon 41 301 42 10

 pn. - pt. 7:00 - 20:00

 

Rejestracja
Rejestracja on-line on-line

przyjazna przychodnia certyfikat iso 9001 Świętokrzyska Nagroda Jakości Najlepsza Przychodnia
pl eng
Poradnia reumatologiczna Poradnia reumatologii dziecięcej Poradnia urologiczna Poradnia uzależnienia i współuzależnienia Poradnia wad postawy Poradnia zdrowia psychicznego Poradnia żywieniowo-dietetyczna Punkt pobrań Poradnia logopedyczna Zakład rehabilitacji Oœrodek rehabilitacji dziennej Pracownia RTG Poradnia medycyny pracy Zabiegi kriochirurgiczne Pracownia USG Pracownia gastroskopii E-recepta Rejestracja online E-deklaracja deklaracja online Lekarze Endoskopia Gastorskopia Gastroenterologia Usługi medyczne prywatne ITMEDICAL.EU
E-Deklaracja              E-Rejestracja              E-Recepta              E-Ankieta              E-Kontakt
Informacja dla pacjentów - transport medyczny
Uprzejmie informujemy, że przychodnia Artimed samodzielnie realizuje usługi z zakresu transportu sanitarnego w POZ. Transport dla pacjentów, których stan zdrowia uniemożliwia przyjazd na wizytę innymi środkami lokomocji, można umówić w rejestracji po okazaniu zlecenia wypisanego przez naszego lekarza.

 

Jak uchronić się przed kleszczem?

Wiosna to pora roku, w której obserwuje się wzmożoną aktywność kleszczy. Osobniki te są coraz większym zagrożeniem dla ludzi. Wywołują nie tylko boreliozę, ale i szereg innych groźnych chorób, jak kleszczowe zapalenie mózgu. Co zrobić, gdy już "złapiemy" kleszcza? Podpowiadamy.


Na kleszcza natknąć się możemy nie tylko w lasach, ale i w miejskich parkach, czy na skwerach. Do człowieka przyciąga je zapach potu. Gdy już zauważymy takiego osobnika na swoim ciele, należy go w miarę możliwości jak najszybciej usunąć. Nie wolno tego jednak robić zbyt drastycznie. Powszechnie znanym sposobem (niestety nietrafionym) na pozbycie się kleszcza jest posmarowanie go tłuszczem, np. masłem. Tę metodę zdecydowanie odradzają lekarze. Może to doprowadzić kleszcza do wymiotów, które trafią do naszego krwioobiegu.  

 


- Kleszcza trudno usunąć ze skóry gołymi rękoma. Grozi to pozostawieniem w naszym ciele jego fragmentów, tymczasem pasożyt ten MUSI zostać usunięty w całości. Na rynku znaleźć można już wiele przyrządów do usuwania kleszczy. Są to karty, pęsety, pętle i łopatki. Najlepiej, aby kleszcz został usunięty ze skóry w ciągu 24 godzin i w sposób mało „krwawy”. Wówczas ryzyko, że zarazi nas boreliozą (tylko jeśli sam jest nią zarażony) jest mniejsze, ale niewykluczone! -  wyjaśnia lek. med. Sebastian Kędzierski, lekarz rodzinny z przychodni "Artimed".


Miejsce ugryzienia bezwzglęnie trzeba przez jakiś czas dokładnie obserwować. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?


- Wszystkie zmiany skórne w okolicy ugryzienia przez kleszcza, które rosną -  wyjaśnia lek. med. Sebastian Kędzierski, lekarz rodzinny z przychodni "Artimed" i dodaje:


- Najczęściej po ukąszeniu pozostaje przez kilka dni mała czerwona grudka i jeśli tylko nie drapiemy skóry, znika po kilku dniach – tą zmianą nie należy się przejmować. Niepokoić powinien natomiast rumień – czyli czerwony płaski placek wielkości od kilku do kilkunastu centymetrów, zazwyczaj o nieco ciemniejszym brzegu i przejaśnionym środku. Najczęściej pojawia się w ciągu dwóch tygodni od ukąszenia, ale miejsce ukąszenia zaleca się obserwować przez miesiąc.


Leczenie chorób odkleszczowych jest trudne i niewdzięczne. Nieodzownym elementem jest antybiotykoterapia trwająca minimum 4 tygodnie!
Najlepsza jest profilaktyka! Dlatego przed wycieczką do lasu należy przygotować odpowiednie (szczelne) ubranie, czyli długie spodnie, bluzę z długim rękawem, czapkę i apaszkę. Można zastosować również środki odstraszające kleszcze (np. w sprayu). Po powrocie z lasu należy dokładnie obejrzeć całe ciało. Te trzy proste zasady zdecydowanie zwiększają nasze szanse w starciu z tym niebezpiecznym pajęczakiem.


Często pacjenci pytają o szczepienia na choroby odkleszczowe – na razie nie ma szczepionki chroniącej przed boreliozą! Dostępna jest natomiast szczepionka przeciwko kleszczowemu zapaleniu opon mózgowych – tu warto skonsultować ryzyko zachorowania z lekarzem ( np. obowiązkowo szczepimy leśników oraz osoby zamieszkujące tereny o wysokim ryzyku tej choroby).


Galeria zdjęć
            
TAGI
artimed, kontakt, poradnia, lekarz, zdrowie, przychodnia, apteka, zakład opieki zdrowotnej, rentgen, zabiegi, zapisy, ortopeda, praca, pomoc, leczenie, ogłoszenia, archiwum, newsletter, o firmie, paderewskiego, narodowy fundusz zdrowia
Kontakt z nami
Chcesz się z nami spotkać? Nie możesz znaleźć interesujących Cię informacji na stronie? Skontaktuj się z nami.

znak  Polityka Bezpieczeństwa Przetwarzania Danych Osobowych
znak  Klauzula informacyjna
ico Artimed NZOZ
ul. Paderewskiego 4B
25-017 Kielce
ico Tel: 41 367 17 00
ico E-mail: artimed@artimed.pl
ico www: https://artimed.pl
Inspektor Danych Osobowych Mariusz Sarnecki
ico E-mail: iod@artimed.pl
Znajdziesz nas na:

facebook   youtube  
      znak  Polityka Bezpieczeństwa Przetwarzania Danych Osobowych     znak  Klauzula informacyjna w związku ze œwiadczeniem usług medycznych (art. 13 RODO)
Usługi medyczne na NFZ Lekarz rodzinny Lekarz POZ Badania endoskopia Badania echokardiograf badanie echokardiografia Badania endoskop Osocze bogato płytkowe Regeneris Kriochirurgia Zabiegi kriochirurgiczne Laboratorium Badania laboratoryjne MR CT Lekarz rodzinny Lekarz rodzinny Poradnia alergologiczna Poradnia alergologii dziecięcej Poradnia chirurgiczna Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej Poradnia dermatologiczna Poradnia endokrynologiczna Poradnia ginekologiczno-położnicza Poradnia kardiologiczna Poradnia leczenia bólu Poradnia lekarza rodzinnego Poradnia metaboliczna Poradnia nefrologiczna Poradnia neurochirurgiczna Poradnia neurolologiczna Poradnia okulistyczna Poradnia otolaryngologiczna Poradnia preluksacyjna Poradnia proktologiczna Poradnia rehabilitacyjna Endoskopia Gastorskopia Gastroenterologia ITMEDICAL.EU
Copyright 2016 www.artimed.pl wszystkie prawa zastrzeżone. Data ostatniej aktualizacji: 2019-06-06 Statystyki www