Google+ ARTIMED NZOZ Sp.Z o.o. Przychodnia Internistyczno Specjalistyczna Medycyna Pracy w Kielcach

Rejestracja ogólna:

telefon 41 367 17 00

 pn. - pt. 7:00 - 19:30

 

Lekarz rodzinny:

telefon 41 367 17 00

 pn. - pt. 7:30 - 18:00

 

Usługi prywatne:

telefon 41 301 42 10

 pn. - pt. 7:00 - 20:00

 

Rejestracja
Rejestracja on-line on-line

przyjazna przychodnia certyfikat iso 9001 Świętokrzyska Nagroda Jakości Najlepsza Przychodnia
pl eng
Poradnia reumatologiczna Poradnia reumatologii dziecięcej Poradnia urologiczna Poradnia uzależnienia i współuzależnienia Poradnia wad postawy Poradnia zdrowia psychicznego Poradnia żywieniowo-dietetyczna Punkt pobrań Poradnia logopedyczna Zakład rehabilitacji Oœrodek rehabilitacji dziennej Pracownia RTG Poradnia medycyny pracy Zabiegi kriochirurgiczne Pracownia USG Pracownia gastroskopii E-recepta Rejestracja online E-deklaracja deklaracja online Lekarze Endoskopia Gastorskopia Gastroenterologia Usługi medyczne prywatne ITMEDICAL.EU
E-Deklaracja              E-Rejestracja              E-Recepta              E-Ankieta              E-Kontakt
Informacja dla pacjentów - transport medyczny
Uprzejmie informujemy, że przychodnia Artimed samodzielnie realizuje usługi z zakresu transportu sanitarnego w POZ. Transport dla pacjentów, których stan zdrowia uniemożliwia przyjazd na wizytę innymi środkami lokomocji, można umówić w rejestracji po okazaniu zlecenia wypisanego przez naszego lekarza.

 

Sezon pylenia w pełni

Uciążliwy katar, łzawienie oczu, do tego suchy i męczący kaszel. To mogą być objawy alergii, a że jednym z najczęściej uczulających alergenów są pyłki traw, warto się na ten atak przygotować, zwłaszcza teraz. Maj to właśnie miesiąc intensywnego pylenia roślin zielonych i kwitnienia wielu traw.   


Specjaliści mówią wprost: alergia to już choroba cywilizacyjna. W dużym tempie wzrasta liczba osób, u których pojawia się to schorzenie. Wiosna bywa szczególnie uciążliwą dla alergików porą roku. To właśnie wówczas występuje szereg niepożądanych objawów, jak przewlekły katar, suchy kaszel, zaczerwienienie i łzawienie oczu. Jak rozpoznać, że to właśnie alergia?

 

 


- Diagnostyka alergii wymaga badania lekarza specjalisty. Podstawową sprawą jest zebranie wywiadu chorobowego, szczegółowe badanie lekarskie i wykonanie badań dodatkowych. Do tych badań należą testy alergologiczne z alergenami wziewnymi, pokarmowymi, kontaktowymi (głównie chemiczne), jadami owadów. Dalsze badania to spirometria z próbą rozkurczową i testem wysiłkowym, oznaczanie tlenku azotu. Następnie ważna jest obserwacja pacjenta, reakcja na leczenie, nasilenie objawów w czasie - wyjaśnia lek. med. Maria Zielińska, specjalista alergologii z przychodni "Artimed" w Kielcach.

 

Celem farmakologicznego leczenia jest złagodzenie objawów, bo alergikami jest się już na zawsze. Gdy pacjent czuje się lepiej, można mówić o wejściu w tzw. okres remisji, ale nigdy o całkowitym wyleczeniu. Chodzi o to, aby zahamować proces alergiczny, złagodzić objawy na tyle, by pacjent mógł normalnie żyć, uczyć się, pracować i być aktywnym.


- Alergia musi być leczona, by nie doprowadzała do ciągłego pogarszania się stanu pacjenta, sama niestety nie ustąpi. Leczona powoduje, że objawy są minimalne lub na długi czas zaleczone, ale nigdy nie są jednak całkowicie wyleczone. W procesie tym chodzi również o to, by nie dopuścić do rozwoju astmy u pacjenta, co niestety bywa konsekwencją alergii - wyjaśnia lek. med. Maria Zielińska, specjalista alergologii z przychodni "Artimed" w Kielcach.


Jedną z metod leczenia alergii jest immunoterapia alergenowa, czyli popularne "odczulanie".


- Odczulanie to jedna z metod leczenia alergii, najbardziej skuteczna, ale nie zawsze możliwa do przeprowadzenia. O możliwości jej zastosowania decyduje lekarz alergolog i on jest odpowiedzialny za tę formę leczenia. Odczulanie to długi proces, od 3-6 lat leczenia. Podawane są głównie szczepionki w formie podskórnej jako bardziej preferowane i skuteczniejsze. Jest również możliwość podawania szczepionki w formie podjęzykowej, ale w chwili obecnej nie posiada refundacji i jest stosunkowo droga. Szczepionki podawane są po to, by wywołać zahamowanie rozwoju choroby, zmniejszenie objawów, zmniejszenie stosowania leków, poprawę komfortu życia - tłumaczy lek. med. Maria Zielińska, specjalista alergologii z przychodni "Artimed" w Kielcach.


W Przychodni "Artimed" można szybko i sprawnie przeprowadzić diagnostykę potwierdzającą lub wykluczającą alergię. Wykonujemy testy naskórkowe typu PRICK, natywne, PRICK by PRICK z alergenami wziewnymi (roztocze, pleśnie, pyłki roślin, sierści zwierząt), pokarmowymi. Dla pacjentów z podejrzeniem uczulenia na substancje chemiczne wykonujemy testy płatkowe - POLSKA SERIA PODSTAWOWA. Jest możliwość spirometrii i jej różnych wariantów. Prowadzimy terapię odczulającą. Istnieje możliwość poszerzenia diagnostyki przy współpracy z Klinikami Specjalistycznymi.


Zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych specjalistów. Leczymy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Rejestracja osobista: na II piętrze przychodni, telefoniczna: 41 367 17 00.


Galeria zdjęć
                        
TAGI
artimed, kontakt, poradnia, lekarz, zdrowie, przychodnia, apteka, zakład opieki zdrowotnej, rentgen, zabiegi, zapisy, ortopeda, praca, pomoc, leczenie, ogłoszenia, archiwum, newsletter, o firmie, paderewskiego, narodowy fundusz zdrowia
Kontakt z nami
Chcesz się z nami spotkać? Nie możesz znaleźć interesujących Cię informacji na stronie? Skontaktuj się z nami.

znak  Polityka Bezpieczeństwa Przetwarzania Danych Osobowych
znak  Klauzula informacyjna
ico Artimed NZOZ
ul. Paderewskiego 4B
25-017 Kielce
ico Tel: 41 367 17 00
ico E-mail: artimed@artimed.pl
ico www: https://artimed.pl
Inspektor Danych Osobowych Mariusz Sarnecki
ico E-mail: iod@artimed.pl
Znajdziesz nas na:

facebook   youtube  
      znak  Polityka Bezpieczeństwa Przetwarzania Danych Osobowych     znak  Klauzula informacyjna w związku ze œwiadczeniem usług medycznych (art. 13 RODO)
Usługi medyczne na NFZ Lekarz rodzinny Lekarz POZ Badania endoskopia Badania echokardiograf badanie echokardiografia Badania endoskop Osocze bogato płytkowe Regeneris Kriochirurgia Zabiegi kriochirurgiczne Laboratorium Badania laboratoryjne MR CT Lekarz rodzinny Lekarz rodzinny Poradnia alergologiczna Poradnia alergologii dziecięcej Poradnia chirurgiczna Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej Poradnia dermatologiczna Poradnia endokrynologiczna Poradnia ginekologiczno-położnicza Poradnia kardiologiczna Poradnia leczenia bólu Poradnia lekarza rodzinnego Poradnia metaboliczna Poradnia nefrologiczna Poradnia neurochirurgiczna Poradnia neurolologiczna Poradnia okulistyczna Poradnia otolaryngologiczna Poradnia preluksacyjna Poradnia proktologiczna Poradnia rehabilitacyjna Endoskopia Gastorskopia Gastroenterologia ITMEDICAL.EU
Copyright 2016 www.artimed.pl wszystkie prawa zastrzeżone. Data ostatniej aktualizacji: 2019-06-06 Statystyki www