Google+ ARTIMED NZOZ Sp.Z o.o. Przychodnia Internistyczno Specjalistyczna Medycyna Pracy w Kielcach

Rejestracja ogólna:

telefon 41 367 17 00

 pn. - pt. 7:00 - 19:30

 

Lekarz rodzinny:

telefon 41 367 17 00

 pn. - pt. 7:30 - 18:00

 

Usługi prywatne:

telefon 41 301 42 10

 pn. - pt. 7:00 - 20:00

 

Rejestracja
Rejestracja on-line on-line

przyjazna przychodnia certyfikat iso 9001 Świętokrzyska Nagroda Jakości Najlepsza Przychodnia
pl eng
Poradnia reumatologiczna Poradnia reumatologii dziecięcej Poradnia urologiczna Poradnia uzależnienia i współuzależnienia Poradnia wad postawy Poradnia zdrowia psychicznego Poradnia żywieniowo-dietetyczna Punkt pobrań Poradnia logopedyczna Zakład rehabilitacji Oœrodek rehabilitacji dziennej Pracownia RTG Poradnia medycyny pracy Zabiegi kriochirurgiczne Pracownia USG Pracownia gastroskopii E-recepta Rejestracja online E-deklaracja deklaracja online Lekarze Endoskopia Gastorskopia Gastroenterologia Usługi medyczne prywatne ITMEDICAL.EU
E-Deklaracja              E-Rejestracja              E-Recepta              E-Ankieta              E-Kontakt
Informacja dla pacjentów - transport medyczny
Uprzejmie informujemy, że przychodnia Artimed samodzielnie realizuje usługi z zakresu transportu sanitarnego w POZ. Transport dla pacjentów, których stan zdrowia uniemożliwia przyjazd na wizytę innymi środkami lokomocji, można umówić w rejestracji po okazaniu zlecenia wypisanego przez naszego lekarza.

 

DIAGNOZA TRZECIEGO MIGDAŁKA

Przerost trzeciego migdałka, chrapanie, przewlekłe infekcje dróg oddechowych.

 

W przychodni Artimed można je szybko i bezboleśnie zdiagnozować!

 

Oddychanie przez usta, nawracające infekcje dróg oddechowych i powtarzające się zapalenia ucha środkowego. To częste dolegliwości występujące u najmłodszych. Jedną z ich przyczyn może być przerost migdałka gardłowego. Przy takim podejrzeniu niezwykle ważna jest szybka i trafna diagnoza, bo ta przypadłość w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do niedosłuchu.

 

Kielecka przychodnia Artimed zakupiła nowoczesny sprzęt służący do bezbolesnej diagnostyki tego i wielu innych schorzeń laryngologicznych.  

 

Videonasofaryngoskop to urządzenie, które pozwala z bardzo dużą precyzją endoskopowo obejrzeć nos, gardło i ucho. Sprzęt wyposażony w kamerę o wysokiej jakości obrazu, umożliwia dotarcie do miejsc, które trudno zobaczyć w zwykłym badaniu laryngologicznym.

 

- Przy użyciu tego sprzętu jesteśmy w stanie diagnozować niemal wszystkie schorzenia górnych dróg oddechowych, nosa, nosogardła, gardła i krtani, w wielu przypadkach także z oceną ujść zatok. Pozwala to diagnozować zarówno stany zapalne, jak i choroby onkologiczne. Endoskop ten daje także możliwość zobaczenia ujść trąbek słuchowych, a dzięki otoskopowi również dokładnej oceny błony bębenkowej, co pozwala na wstępną ocenę działania ucha środkowego, odpowiedzialnego za przewodzenie dźwięków - wyjaśnia lek. med. Michał  Żyła, specjalista otolaryngologii w NZOZ Artimed w Kielcach.

 

W przypadku dzieci, u których takie badanie również może być wykonywane, endoskop laryngologiczny pozwala diagnozować m. in. przerost trzeciego migdałka, powodujący niedrożność nosa, bezdechy senne i chrapanie. Dzięki badaniu endoskopowemu można ocenić, czy konieczne jest jego operacyjne usunięcie. Co istotne, trzeci migdałek można obejrzeć właściwie tylko drogą endoskopową. By jednak taka diagnostyka była skuteczna, mali pacjenci muszą być gotowi na współpracę z lekarzem.

 

Endoskop pomaga również w znalezieniu przyczyn krwawień z nosa, schorzeń zatok przynosowych, przewlekłych nieżytów nosa, czy szumów usznych.

 

- To urządzenie to duża pomoc dla lekarza, jest to dodatkowe narzędzie diagnostyczne, którego dotychczas nie było. Oczywiście są badania obrazowe, jak tomografia i rezonans, ale endoskop pozwala na żywo ocenić zmiany na błonie śluzowej górnych dróg oddechowych. Dzięki temu możemy z dużą precyzją stwierdzić, czy wymagana jest dalsza diagnostyka, czy trzeba pobrać wycinki do badania histopatologicznego – tłumaczy lek. med. Michał  Żyła, specjalista otolaryngologii w NZOZ Artimed w Kielcach.

 

Badanie nie jest ani długotrwałe, ani bolesne. Endoskop z niewielką kamerą wprowadza się w większości przypadków przez nos pacjenta, przy miejscowym znieczuleniu. Obraz z kamery można wydrukować, archiwizować i wracać do niego, by ocenić efekty leczenia. 

 

Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. W przypadku diagnostyki nosogardła należy być na czczo. Jeżeli pacjent miał infekcję, powinien poczekać około 2 tygodni, by ustąpił obrzęk, który mógłby utrudnić dokładną ocenę narządów.

 

W kieleckiej przychodni Artimed, która wyposażyła się w endoskop laryngologiczny, na badanie nie trzeba czekać w kolejce.

 

- W naszej przychodni można niemal „od ręki” skorzystać z badania tym urządzeniem. To nowość, bo choć sprzęt ten jest już w kilku placówkach medycznych w województwie świętokrzyskim, to są to głównie szpitale. W przychodni Artimed wystarczy umówić się na wizytę i od razu po badaniu można iść do domu  – wyjaśnia Beata Śledź, zastępca dyrektora ds. Rejestracji i Spraw Technicznych w NZOZ Artimed.

 

W zależności od rodzaju badania, jego koszt waha się od 100 do 220 zł.

 

Zapisy przyjmowane są w :

 

rejestracji NZOZ Artimed przy ul. Paderewskiego 4B w Kielcach

lub telefonicznie: 41 301 42 10, 41 367 17 00.

 


Galeria zdjęć
            
TAGI
artimed, kontakt, poradnia, lekarz, zdrowie, przychodnia, apteka, zakład opieki zdrowotnej, rentgen, zabiegi, zapisy, ortopeda, praca, pomoc, leczenie, ogłoszenia, archiwum, newsletter, o firmie, paderewskiego, narodowy fundusz zdrowia
Kontakt z nami
Chcesz się z nami spotkać? Nie możesz znaleźć interesujących Cię informacji na stronie? Skontaktuj się z nami.

znak  Polityka Bezpieczeństwa Przetwarzania Danych Osobowych
znak  Klauzula informacyjna
ico Artimed NZOZ
ul. Paderewskiego 4B
25-017 Kielce
ico Tel: 41 367 17 00
ico E-mail: artimed@artimed.pl
ico www: https://artimed.pl
Inspektor Danych Osobowych Mariusz Sarnecki
ico E-mail: iod@artimed.pl
Znajdziesz nas na:

facebook   youtube  
      znak  Polityka Bezpieczeństwa Przetwarzania Danych Osobowych     znak  Klauzula informacyjna w związku ze œwiadczeniem usług medycznych (art. 13 RODO)
Usługi medyczne na NFZ Lekarz rodzinny Lekarz POZ Badania endoskopia Badania echokardiograf badanie echokardiografia Badania endoskop Osocze bogato płytkowe Regeneris Kriochirurgia Zabiegi kriochirurgiczne Laboratorium Badania laboratoryjne MR CT Lekarz rodzinny Lekarz rodzinny Poradnia alergologiczna Poradnia alergologii dziecięcej Poradnia chirurgiczna Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej Poradnia dermatologiczna Poradnia endokrynologiczna Poradnia ginekologiczno-położnicza Poradnia kardiologiczna Poradnia leczenia bólu Poradnia lekarza rodzinnego Poradnia metaboliczna Poradnia nefrologiczna Poradnia neurochirurgiczna Poradnia neurolologiczna Poradnia okulistyczna Poradnia otolaryngologiczna Poradnia preluksacyjna Poradnia proktologiczna Poradnia rehabilitacyjna Endoskopia Gastorskopia Gastroenterologia ITMEDICAL.EU
Copyright 2016 www.artimed.pl wszystkie prawa zastrzeżone. Data ostatniej aktualizacji: 2019-06-06 Statystyki www