Google+ ARTIMED NZOZ Sp.Z o.o. Przychodnia Internistyczno Specjalistyczna Medycyna Pracy w Kielcach

Rejestracja ogólna:

telefon 41 367 17 00

 pn. - pt. 7:00 - 19:30

 

Lekarz rodzinny:

telefon 41 367 17 00

 pn. - pt. 7:30 - 18:00

 

Usługi prywatne:

telefon 41 301 42 10

 pn. - pt. 7:00 - 20:00

 

Rejestracja
Rejestracja on-line on-line

przyjazna przychodnia certyfikat iso 9001 Świętokrzyska Nagroda Jakości Najlepsza Przychodnia
pl eng
Poradnia reumatologiczna Poradnia reumatologii dziecięcej Poradnia urologiczna Poradnia uzależnienia i współuzależnienia Poradnia wad postawy Poradnia zdrowia psychicznego Poradnia żywieniowo-dietetyczna Punkt pobrań Poradnia logopedyczna Zakład rehabilitacji Oœrodek rehabilitacji dziennej Pracownia RTG Poradnia medycyny pracy Zabiegi kriochirurgiczne Pracownia USG Pracownia gastroskopii E-recepta Rejestracja online E-deklaracja deklaracja online Lekarze Endoskopia Gastorskopia Gastroenterologia Usługi medyczne prywatne ITMEDICAL.EU
E-Deklaracja              E-Rejestracja              E-Recepta              E-Ankieta              E-Kontakt
Informacja dla pacjentów - transport medyczny
Uprzejmie informujemy, że przychodnia Artimed samodzielnie realizuje usługi z zakresu transportu sanitarnego w POZ. Transport dla pacjentów, których stan zdrowia uniemożliwia przyjazd na wizytę innymi środkami lokomocji, można umówić w rejestracji po okazaniu zlecenia wypisanego przez naszego lekarza.

 

INIEKCJE DOSZKLISTKOWE

Szanowni pacjenci oferujemy Państwu BEZBOLESNE KRÓTKIE i NIESKOMPLIKOWANE leczenie oka. Podaniem leku zajmuje się w naszej przychodni  dr Magdalena Kal.

 

Iniekcje doszklistkowe- co to jest?

To inaczej zastrzyki wykonywane do wnętrza gałki ocznej, a dokładnie do komory ciała szklistego. Tą drogą podaje się niektóre leki po to, aby ich penetracja do siatkówki i naczyniówki oka była lepsza i szybsza. Chociaż dla pacjenta sformułowanie „zastrzyk do oka” brzmi najczęściej mało zachęcająco, to trzeba podkreślić, że sama procedura jest niskomplikowana, krótka i bezbolesna. Podanie leku do ciała szklistego wykonuje się z zachowaniem zasad aseptyki, bardzo cienką igłą. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Jakie schorzenia kwalifikują się do ostrzykiwań?

Do zabiegu wykorzystuje się  leki z grupy inhibitorów anty –VEGF dozwolone  w Polsce do podowania doszklistkowego w następujących schorzeniach:

 • AMD (wysiękowa postać zwyrodnienia plamki związana z wiekiem, ang. age-related macular degeneration)
 • DME (cukrzycowy obrzęk plamki, ang. diabetic macular edema)
 • RVO (obrzęk plamki wtórny do niedrożności naczyń żylnych siatkówki, ang. retinal vein occlusion)
 • neowaskularyzacja podsiatkówkowa w krótkowzroczności

Poza wskazaniami rejestracyjnymi jest stosowany również w CSR, czyli przewlekłej formie centralnej surowiczej retinopatii.

Działanie
Substancja czynna w preparacie , która blokuje śródbłonkowy czynnik wzrostu naczyń A (VEGF-A). VEGF-A występuje w dużej ilości w oczach pacjentów z AMD, DME i RVO powodując rozrost patologicznych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja) oraz wzrost przepuszczalności naczyń. W konsekwencji dochodzi do zmian krwotocznych i obrzękowych w siatkówce. Blokując ten czynnik, lek  zmniejsza rozrost naczyń i obrzęk siatkówki.

Podawanie leku – jak to wygląda?
Preparat  jest podawany bezpośrednio do oka, a dokładnie do komory ciała szklistego.Leczenie rozpoczyna się zwykle od wykonania serii 3 zastrzyków w odstępie 4 do 6 tygodni - dawka wysycająca. Następnie terapię doszklistkową kontynuuje się w zależności od stanu miejscowego. Podanie leku do ciała szklistego wykonuje się z zachowaniem zasad aseptyki, bardzo cienką igłą. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Sama procedura trwa bardzo krótko i nie jest bolesna.

Efekty
W czasie terapii następuje zahamowanie postępującego pogorszenia widzenia u większości pacjentów. U znaczącej części pacjentów zanotowano poprawę widzenia.

Informacje dla pacjenta - terapia krok po kroku:

 • Kwalifikacja do terapii odbywa się na podstawie badania okulistycznego oraz badań AF (angiografia fluoresceinowa) i OCT (optyczna koherentna tomografia). 
 • Przed zabiegiem wielokrotnie podaje się do oka krople z antybiotykiem.
 • W dniu zabiegu pielęgniarka podaje krople rozszerzające źrenice. 
 • Przed zabiegiem lekarz odkaża skórę okolic oka i przykrywa to miejsce specjalną, jałową serwetą. Następnie przemywa oko środkami odkażającymi. Powieki są przytrzymywane za pomocą rozwórki, aby zapobiec mruganiu.
 • Oko zostaje znieczulone kroplami, aby zastrzyk był bezbolesny.
 • Lekarz za pomocą strzykawki podaje lek przez twardówkę oka. Podczas iniekcji może być wyczuwalny delikatny ucisk.
 • Po zabiegu lekarz wykonuje badanie okulistyczne, w tym pomiar ciśnienia śródgałkowego, upewniając się, że zabieg został wykonany bez powikłań.
 • Przez trzy dni po zabiegu stosuje się do oka krople z antybiotykiem, aby zapobiec zakażeniu. Niekiedy może dojść do podrażnienia oraz zaczerwienienia oka przez kilka dni po zabiegu.
 • Około miesiąca po zabiegu wykonuje się kontrolne OCT i ocenia efekt zabiegu – spadek obrzęku siatkówki.
 • Przed zabiegiem trzeba poinformować lekarza o objawach infekcji, zaczerwienieniu lub bólu oka. Trzeba też poinformować lekarza o istniejących alergiach.

 

Rejestracja i zapisy:

Artimed

Paderewskiego 4B

I piętro

telefon:

41 367 17 00 lub 41 301 42 10

 

JEŻELI COŚ PAŃSTWA NIEPOKOI MOŻECIE PAŃSTWO ZADZWONIĆ

I POROZMAWIAĆ OSOBIŚCIE Z PANIĄ DR KAL:

500 290 905

TAGI
artimed, kontakt, poradnia, lekarz, zdrowie, przychodnia, apteka, zakład opieki zdrowotnej, rentgen, zabiegi, zapisy, ortopeda, praca, pomoc, leczenie, ogłoszenia, archiwum, newsletter, o firmie, paderewskiego, narodowy fundusz zdrowia
Kontakt z nami
Chcesz się z nami spotkać? Nie możesz znaleźć interesujących Cię informacji na stronie? Skontaktuj się z nami.

znak  Polityka Bezpieczeństwa Przetwarzania Danych Osobowych
znak  Klauzula informacyjna
ico Artimed NZOZ
ul. Paderewskiego 4B
25-017 Kielce
ico Tel: 41 367 17 00
ico E-mail: artimed@artimed.pl
ico www: https://artimed.pl
Inspektor Danych Osobowych Mariusz Sarnecki
ico E-mail: iod@artimed.pl
Znajdziesz nas na:

facebook   youtube  
      znak  Polityka Bezpieczeństwa Przetwarzania Danych Osobowych     znak  Klauzula informacyjna w związku ze œwiadczeniem usług medycznych (art. 13 RODO)
Usługi medyczne na NFZ Lekarz rodzinny Lekarz POZ Badania endoskopia Badania echokardiograf badanie echokardiografia Badania endoskop Osocze bogato płytkowe Regeneris Kriochirurgia Zabiegi kriochirurgiczne Laboratorium Badania laboratoryjne MR CT Lekarz rodzinny Lekarz rodzinny Poradnia alergologiczna Poradnia alergologii dziecięcej Poradnia chirurgiczna Poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej Poradnia dermatologiczna Poradnia endokrynologiczna Poradnia ginekologiczno-położnicza Poradnia kardiologiczna Poradnia leczenia bólu Poradnia lekarza rodzinnego Poradnia metaboliczna Poradnia nefrologiczna Poradnia neurochirurgiczna Poradnia neurolologiczna Poradnia okulistyczna Poradnia otolaryngologiczna Poradnia preluksacyjna Poradnia proktologiczna Poradnia rehabilitacyjna Endoskopia Gastorskopia Gastroenterologia ITMEDICAL.EU
Copyright 2016 www.artimed.pl wszystkie prawa zastrzeżone. Data ostatniej aktualizacji: 2019-06-06 Statystyki www